Segunda-feira, 20/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

KËSHILLA RRETH MJALTIT

KËSHILLA RRETH MJALTIT

mjalti xhelozia

KËSHILLA RRETH MJALTIT

 

Mjalti nuk këshillohet të mbahet në frigorifer sepse thith lagështirën

Mjalti origjinal ka një aromë të veçantë si esencë dhe kjo ndihet më shumë kur e presim mjaltin apo kur hapim kapakun e enës me mjaltë

Konsumatorët duhet të zgjedhin mjaltin e parë

Ngrënia e rregullt e mjaltit ndihmon në forcimin e memories dhe rrit imunitetin, si dhe forcon fizikisht organizmin, atribuar kjo vetive antioksiduese që përmban.

Zëvendësoni sheqerin me mjaltin kur pini qumësht, kos apo çaj.

Mjalti është më i dobishëm se sheqeri, sepse asimilohet më mirë, ka aromë të shkëlqyer dhe i jep shumë energji organizmit.