Terça-feira, 31/1/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Keni ngushtim te eneve te zemres ? (Foto porosi)

Keni ngushtim te eneve te zemres ? (Foto porosi)

xhenxhefili

Terapi natyrale per hapje te eneve te gjakut ne vend te Angioplastise dhe by pass-it.

Leng Limoni – 1 filxhan caji
Leng Xhenxhefili – 1 filxhan caji
Leng Hudhre – 1 filxhan caji
Leng Molle – 1 filxhan caji

Pergatitja: Perzieji te gjithe perberesit dhe ziej ne zjarr te lehte, kur te arrije sasia e lengut te perzier sa tre filxhan largoje nga zjalli dhe lere te ftohet. Pastaj kete leng perzieje me tre filxhan te mjaltit natyral dhe mbaje ne nje kavanoz te paster.

Perdorimi: Konsumo cdo dite nje luge gjelle te kesaj perzierje 30 minuta para vaktit te mengjesit. Bllokada apo ngushtimi i eneve te gjakut do te zhduket cdo dite nga pak.
Koha e tarapise duhet te jete nga 15 deri ne 30 dite varesishte nga niveli i mbylljes se eneve te gjakut.

Tags: