Terça-feira, 25/6/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ke dëgjuar për anasonin ?Ke dëgjuar për anasonin ?

anason1_large_lightbox

ANASON – është afrodiziak i mirë, madje edhe Ibën Sina e ka përmendur për këto karakteristika. Mjekësia moderne vërteton se kjo bimë është e dobishme te grate në përforcimin e vezoreve, gjatë lindjes dhe lehtëson problemet menstruale. Përgaditet ashtu që një lugë e frytit të bluar të kësaj bime zihet në ujë të vluar dhe kjo lihet që të qëndrojë, kur të ftohet pihet nga një ose nga një gotë e gjysmë të këtij çaji. Nuk rekomandohet që të pihet më shumë se kjo dozë.

(Visited 23 times, 1 visits today)
Top