Terça-feira, 19/1/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Katër këshilla për një gjumë të mirë

Katër këshilla për një gjumë të mirë

gjumi2

Ne ju sjellim kater keshilla per nje gjume te mire:

 

Para shkuarjes në krevat bëni një dush të shpejtë, duke përdorur shampo aromatik trupi. Kjo do t’u ndihmojë të relaksoheni dhe të bëni një gjumë më të lehtë.

 

Derisa pushoni ose relaksoheni gjatë ditës, përpiquni të shmangni kontaktin me kompjuterin ose telefonin tuaj mobil.

 

Çdo një orë ose gjysmë ore gjatë orarit të punës, bëni një pauzë prej disa minutash për ta hequr shikimin nga kompjuteri (nëse puna juaj lidhet me këtë).

 

Një orë para se të shtriheni, mos mbani kontakt me televizorin, kompjuterin apo telefonin mobil.

(Visited 72 times, 1 visits today)
Top