Sexta-feira, 29/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kanceri i gjirit shkaktohet nga mesyshi,ja si parandalohet dhe si mund te trajtohet me lejen e Zotit

Kanceri i gjirit shkaktohet nga mesyshi,ja si parandalohet dhe si mund te trajtohet me lejen e Zotit

Kanceri i gjirit shkaktohet nga mesyshi (ne te shumten e rasteve) dhe mburoja me e mire eshte mos ekspozimi i trupit .
Sot përhapja e madhe e kancerit të gjirit ka si shkak kryesor mësyshin, që në disa raste është shëruar me rukje. Kurse si parandalim i kësaj sëmundje është mbulimi i pjesëve të turpshme të trupit të femrës.

 

(Visited 769 times, 1 visits today)
Top