Sábado, 22/1/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kanceri dhe stresi

Kanceri dhe stresi

Një studim i fundit ka zbuluar se stresi ka impakt shumë negativ tek personat e prekur nga kanceri, pasi ndikon në avancimin më të shpejtë të sëmundjes.

Mjekja dhe biologia Erica Sloan, e cila udhëhoqi studimin, tregon se stresi tek personat që vuajnë nga kanceri, shkakton përhapje gjashtë herë më të shpejtë të sëmundjes.

“Kanceri është një sëmundje e vështirë, përpiquni të qëndroni të qetë. Nuk keni pse t’i shtoni edhe stresin gjendjes suaj shëndetësore”, këshillon mjekja Sloan.

Ajo tregon se shumë shpejt pritet të eksprimentojë një kurë që mendojnë se do të ngadalësojë avancimin e sëmundjes.

(Visited 99 times, 1 visits today)
Top