Segunda-feira, 25/10/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kam problem me pagjumsin,nuk me zë gjumi edhe pse përdori tableta me rekomandimet e mjekut

Kam problem me pagjumsin,nuk me zë gjumi edhe pse përdori tableta me rekomandimet e mjekut

pyetje pergjigje

Kam problem me pagjumsin,nuk me zë gjumi edhe pse përdori tableta me rekomandimet e mjekut.

Kështu na u drejtuan disa përsona

Përgjigjja

A i përdorë tabletat e Muhammedit alejhisselam për gjumin,ndër ta:
Marrjen abdest para gjumit,ngritjen e duarve dhe këndimin e lutjeve kur ulesh në shtratin e fjetjes,ramjen në krahun e djathtë.
Këto janë disa prej këshillave teorike dhe praktike të Muhammedit alejhisselam për një gjumë të rehatshëm.

Hoxhe Musli Zymberi

(Visited 116 times, 1 visits today)
Top