Segunda-feira, 26/9/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kam pirë kokainë, por ja ku e gjeta shpëtimin

Kam pirë kokainë, por ja ku e gjeta shpëtimin

“Kam pirë kokainë, por ja ku e gjeta shpëtimin”, deklarata e këngëtarit shqiptar

Mandi i Nishtullës është këngëtari i muzikës tallava, i cili u bë i famshëm falë bashkëpunimit me Silva Gunbardhin në këngën hit “Të ka lali shpirt”. Ai është akuzuar shpesh herë se ka lidhje me drogëra të ndryshme dhe për këtë më në fund ka reaguar.

Mandi pranon se ka qenë konsumues i rregullt i drogës. Ai nuk e mohon lidhjen që ka me lëndët narkotike, por në një video-mesazh të publikuar nga Olti Curri, këngëtari bën me dije se ka gjetur shpëtimin dhe se ka hequr dorë nga prapësitë e mëparshme.

Jap besën e Allahut se tani i përkas një njeriu tjetër. Nëse shihni ndonjë postim që Mandi i Nishtullës pi, keni të drejtë të vini tek shtëpia ime dhe të më bëni atë që nuk ma ka barë njeri. Ju them që kam pranuar Islamin dhe jam me pesë vakte falë këtij (tregon Kur’Anin), të madhit Zot”, – thotë Mandi.

Ai shton se tani i përket një njeriu tjetër dhe ka dy muaj që praktikon fenë Islame.

(Visited 179 times, 1 visits today)