Terça-feira, 16/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

KalciumiKalciumi

Kalciumi është një shtesë i nevojshëm për muskujt të shëndetshme dhe kocka dhe dhëmbë të forta. Konsumimi duhet të bëhet me kombinim me magnez (për të parandaluar efektet negative anësore të kalciumit) dhe vitaminë D (për të ndihmuar trupin të absorboj kalcium), në mënyrë që të merrni përfitimin maksimal.

(Visited 16 times, 1 visits today)
Top