Terça-feira, 17/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kajsitë i pëlqeni ? Ja dobia e tyre

Kajsitë i pëlqeni ? Ja dobia e tyre

kajsija

Kajsitë janë burim i shkëlqyeshëm i bakrit dhe hekurit, diçka që trupit tuaj i nevojitet, në mënyrë që të mund të prodhojë hemoglobinën. Hemoglobina është lëngu që mbush qelizat e gjakut të cilat sigurojnë energjinë për qelizat e muskujve. Gjithashtu kajsia zbukuron lëkurën dhe ndihmon në parandalimin e kancerit.

(Visited 160 times, 1 visits today)