Segunda-feira, 17/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ju ftoj ta doni veten tuaj

Ju ftoj ta doni veten tuaj

duaje veten

Ju ftoj ta doni veten tuaj duke ruajtur qetesine e shpirtit nepermjet meditimit ne madheshtine dhe bukurine e asaj qe ka krijuar Allahu! Ta kuptoni se jemi te rrethuar nga e bukura, por thjesht na duhet t’ua hapim portat e zemrave tona. Qe t’i shijojme e perjetojme ato. Behuni prej atyre qe nxisin pajtimin me te pastren e te bukuren; te ftoni ne ate qe shpirti do ta gjente qetesine; perpiquni sa me shume t’i mbyllni dyert e se keqes! Kjo eshte rruga e te devotshmeve. Dhe Allahu eshte ne ndihme te roberve te Tij!

Avni Tafili

(Visited 85 times, 1 visits today)
Tags:
Top