Segunda-feira, 27/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Ju dhemb gjuri vazhdimisht, ja përbërësi që ju shëron menjëherë

Ju dhemb gjuri vazhdimisht, ja përbërësi që ju shëron menjëherë

Gjyshet tona nuk kanë pasur shumë mjekime në kohën e tyre, por dinin se si t’i shëronin dhimbjet.

Dhimbjet e kockave dhe më konkretisht të gjunjëve zakonisht shkaktohen nga ndonjë lëndim, artrit apo dobësim i strukturës së kockave. Duke përdorur ndonjë ilaç natyral të cilin mund ta përgatisni në shtëpi, ju mund të shpëtoni nga dhimbja. Por gjithsesi duhet të vizitoni një mjek, nëse dhimbja nuk shkon.

Përbërësit: Kripë e zezë

Beze (rrobë e trashë)
Udhëzime: Ngroheni kripën e zezë në sobë. Mbështilleni me një beze, apo rrobë të trashë pambuku. Vendoseni në gju dhe kur të ftohet hiqeni. Pastaj fërkoni gjurin me limon. Përsëriteni 4 ditë me radhë, po me këtë kripë, vetëm 1 herë në ditë.