Terça-feira, 27/9/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Jetimi 10 vjeçar nga Tetova u bë me banesë të re

Jetimi 10 vjeçar nga Tetova u bë me banesë të re

Fetahu 10 vjeçar nga Tetova i cili dje preku zemrat e mijërave shqiptarëve, më në fytyrës së tij teksa dje me lot përshkruante gjendjen e rëndë të tij dhe familjes së tij, pas humanizmit të madh që treguan shqiptarët nga gjithë trojet shqiptare, ai më në fund tani po buzëqesh si gjithë fëmijët tjerë, njofton TetovaSot.

Lajmin e madh për fëmiun 10 vjeçar e ka dhënë Hoxhë Halil Kastrati i Shoqatës Bëmirëse “Jetimat e Ballkanit”, i cili ka konfirmuar se shumë shpejt familje e tij do të strehohet në një banesë të re.

Elhamdulilah 😊

Faleminderit te gjitheve ☺️ U kry

Banesa u ble, Fetahu 10 vjeçar u be me banes te re

Falenderojm gazetarin e tv 21 Besian Leku nga Shkupi qe me kroniken e tij u arrit kjo miresi

Falenderojm Osman Demiri dhe Ali Gerqeci nga Shkupit per kontributin e tyre si ne aspektin financiar ashtu edhe per organizimin e gjetjes se baneses

Mbi te gjjtha falenderojm bamiresit te cilet mundesuan kete miresi te madhe

Banesa eshte ble 43 mij euro, eshte krejt e re, eshte 63 metra katror

Ndihmat qe kan ardhur direkt ne familje jane afersisht 30 mij euro

Ndihmat qe kan ardhur te ne veq sot jan afersisht 15 mij euro

Te henen zyrtarizohet çdo gje dhe do tju japim detajet tjera

Zoti ju gezofte te gjithe juve qe u bet shkaktar te gezohet jetimi

(Visited 142 times, 1 visits today)