Segunda-feira, 20/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

“Jeni në Itali”, shoferi i kamionit mashtron pakistanezët duke i lënë në Librazhd

“Jeni në Itali”, shoferi i kamionit mashtron pakistanezët duke i lënë në Librazhd

klandestine

Gjashtë shtetas pakistanezë të cilët ishin nisur nga Selaniku me një kamion me targa turke, kishin si qëllim që të shkonin në portin e Durrësit e prej andej të kalonin në Itali.

Por mesnatën e mbrëmshme, shoferi turk, i cili drejtonte kamionin ku ndodheshin klandestinët, ka ndalur në qytetin e Librazhdit, u ka marrë secilit prej tyre nga 200 euro dhe u ka thënë se kanë mbërritur në Itali. /albeu/ http://www.albeu.com/shqiperi/jeni-ne-itali-shoferi-i-kamionit-mashtron-pakistanezet-duke-i-lene-/122228/