Terça-feira, 2/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ja si të përgadisni një shurup natyral për kollën

Ja si të përgadisni një shurup natyral për kollën

Mësoni si të përgatisni një shurup për kollën me përbërës të gjithë natyralë, që gjenden në kuzhinat e gjithsecilit.

Ju duhen qitro të pasur me vitaminën C, vaj kokosi dhe kanellë të pasur me antioksidues.

Përbërësit

1 portokall
1 limon
hudhra të copëtuara
2 lugë çaji piper kokërr
1 shkop kanellë
2 lugë gjelle ujë
2 lugë gjelle vaj kokosi
1 kupë mjaltë

I prisni portokallin dhe limonin në copa të vogla dhe i hidhni të gjithë përbërësit në një tigan.

I përzieni mirë dhe i lini të ziejnë në një temperaturë mesatare për rreth 5-8 minuta. Më pas hidhni 2 lugë gjelle vaj kokosi, 1 kupë mjaltë.

I përzieni mirë derisa të shkrihet vaji i kokosit. E kaloni përzierjen në një kullos.

Lëngun e përftuar e hidhni në një kavanoz. Merrni nga 1-2 lugë gjelle në ditë, sipas nevojës.

(Visited 85 times, 1 visits today)
Top