Terça-feira, 15/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ja si të largoni erën e keqe për 5 minuta: Me këtë produkt natyral do të shkatërroni të gjitha bakteret!

Ja si të largoni erën e keqe për 5 minuta: Me këtë produkt natyral do të shkatërroni të gjitha bakteret!

Dështimi për të mbajtur higjenën e gojës mund të themi se ju kanë bërë të humbisni gjysmën e shëndetit. Fryma e keqe është e pranishme në njerëz të cilët rregullisht lajnë dhëmbët, por ajo mund të jetë si pasojë e mospastrimit të mire, duke mos larguar bakteret. Në dyqane ju mund të gjeni një milion produkte për të eliminuar aromën e keqe, por këto produkte nuk janë gjendje ta largojnë përfundimisht dhe përveç shumë të kimikateve, janë dhe të shtrenjta, transmeton Qiriu.al.

Prandaj ne ju ofrojmë një zgjidhje natyrle.

Përbërësit

1 filxhan me ujë të ngrohtë

Gjysmë lugë kanellë

1 lugë çaji bikarbonat

1 lugë çaji mjaltë

2 limon.

Përgatitja

Përziejmë mjaltin dhe kanellën në një shishe dhe pastaj shtojmë lëng limoni. Pas kësaj, shtoni në një filxhan me ujë të nxehtë dhe i përzjeni mirë.

(Visited 208 times, 1 visits today)
Top