Segunda-feira, 24/1/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ja se si përgatitet shamponi kundër humbjes te flokëve!

Ja se si përgatitet shamponi kundër humbjes te flokëve!

 

Shumë e lehtë dhe me kosto te lire, dhe flokët tuaj fillojn të rriten menjëherë!

Përbërësit:

Shampo natyrore me një pH neutrale.
10 pika vaj esencial të rozmarinës
10 pika vaj esencial limoni
2 kapsula E Vitamina

Përgatitja:

Përgatitja është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Vetëm të shtoni dhjetë pika vaj esencial të rozmarinë dhe limont. Pastaj shtoni kapsulen vitaminë E.
Tunde mirë dhe ështëi gatshem!

Si të përdorni?

Aplikoni në flokët e lagura dhe masazho kokën tuaj për të paktën 10 minuta.
Pastaj, pushon ashtu për 10 minuta një tjetër.
Së fund,i pastron me ujë të ngrohtë (jo të nxehtë).
Është e rëndësishme që ky shampo te përdoret, të paktën çdo dy ditë.

Shamponi përmban elemente që do të aktivizojnë qarkullimin e gjakut dhe do të rigjeneroi fuqinë e flokëve. Flokët do të fillojnë të rriten menjëherë,rezultati do të jetë befasues!

(Visited 182 times, 1 visits today)
Top