Quinta-feira, 28/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ja se si përgatitet shamponi kundër humbjes te flokëve!

Ja se si përgatitet shamponi kundër humbjes te flokëve!

Ja se si përgatitet shamponi kundër humbjes te flokëve!
Shumë e lehtë dhe me kosto te lire, dhe flokët tuaj fillojn të rriten menjëherë!

Përbërësit:

Shampo natyrore me një pH neutrale.
10 pika vaj esencial të rozmarinës
10 pika vaj esencial limoni
2 kapsula E Vitamina

Përgatitja:

Përgatitja është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Vetëm të shtoni dhjetë pika vaj esencial të rozmarinë dhe limont. Pastaj shtoni kapsulen vitaminë E.
Tunde mirë dhe ështëi gatshem!

Si të përdorni?

Aplikoni në flokët e lagura dhe masazho kokën tuaj për të paktën 10 minuta.
Pastaj, pushon ashtu për 10 minuta një tjetër.
Së fund,i pastron me ujë të ngrohtë (jo të nxehtë).
Është e rëndësishme që ky shampo te përdoret, të paktën çdo dy ditë.

Shamponi përmban elemente që do të aktivizojnë qarkullimin e gjakut dhe do të rigjeneroi fuqinë e flokëve. Flokët do të fillojnë të rriten menjëherë,rezultati do të jetë befasues!

(Visited 89 times, 1 visits today)
Top