Sábado, 11/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ja njeriu qe jetoi me shume se 1000 vjet cfare pergjgje dha per jeten

Ja njeriu qe jetoi me shume se 1000 vjet cfare pergjgje dha per jeten

Kur profetit Nuh, i cili jetoi mbi nje mije vite, i erdhi vdekja, e pyeti engjelli i vdekjes:”Si e gjete kete jete?”
Nuhu a.s ia ktheu:”Si nje shtepi me dy dyer, hyra tek njera dhe dola tek tjetra.”
Jeta e kesaj bote, eshte shume e shkurter, prandaj beni dicka te mire ne jeten tuaj, lumturoni dike, i ktheni buzeqeshjen dikujt, i hiqni litarin nga fyti dikujt, ndryshoni dicka per mire…. Ne fund te fundit, keto jane ato me te cilat do te kujtoheni, ose te kundertat.

 

(Visited 781 times, 1 visits today)
Top