Sexta-feira, 27/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ja kush jane ushqimet qe te ndihmojne per te fjetur gjume

Ja kush jane ushqimet qe te ndihmojne per te fjetur gjume

Sipas ‘Stanford Center for Sleep Sciences and Medicine’, 1 nga 10 persona te rritur ne USA, vuajne nga insomia (pagjumesia). Ja kush jane ushqimet qe te ndihmojne per te fjetur gjume;
-bajamet sepse permbajne magnez dhe ai vepron si qetesues natyral per muskujt tuaj dhe permban elemente anti-stres.
– qershite
– bananet te pasura me magnez, potasium, triptofan qe perbejne nje ‘treshe magjike’ per gjume te mire
– bollguri sepse ka magnezium dhe potasium
– kamomili
Gjitashtu praktikoni edhe leximin ose namazin  para gjumit.

(Visited 770 times, 1 visits today)