Segunda-feira, 10/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ja cilat jane semundjet qe sheron fara e zeze dhe perdorimi i fares se zeze

Ja cilat jane semundjet qe sheron fara e zeze dhe perdorimi i fares se zeze

Fara e zeze nje bime me veti te vecanta kuruese. Ja cilat jane semundjet qe sheron fara e zeze dhe perdorimi i fares se zeze.

1.* SHËRIMI I PROBLEMEVE TË ZEMRES
2-* PËR SHËRIMIN E KOKË DHEMBJES
3.* PËR SHËRIMIN E MIGRENES
4.* DHIMBJA E SHPINES & DHIMBJE TE TJERA REUMATIKE
5.* CDO DHIMBJE MUSKULARE
6.* PËR SHËRIMIN E KOLLITJES & ASTMES
7.* PËR SHËRIMIN E DHEMBJES SË DHËMBËVE, MISHIT TË TYRE, TË FYTIT DHE BAJAMEVE
8.* PËR SHËRIMIN E DIAREAS
9.* GRIPI & BLLOKIMI I HUNDEV
10.* DËGJIMI
11.* PËR SHËRIMIN E HIPERTENSIONIT (gjakut të naltë )
12.* SËMUNDJET E SYVE DHE MOS’SHIKIMI MIRË
13.* NERVOZIMI & STRESI
14.* KEPUTJE & DEMBELIZEM
15.* AKTIVIZIM I MEMORJES DHE AFTËSISË PËR TË KUPTUAR
16.* IMPOTENCA (DOBSIA SEKSUALE)
17.* PËR SHËRIMIN E PAGJUMSË
18.* PËR FYTYR DHE LEKUR TE SHËNDETSHME
19.* PROBLEMET E STOMAKUT
20.* TE VJELLAT E SHPESHTA
21.* PËR SHËRIMIN E TË GJITHA SËMUNDJEVE TË GJOKSIT DHE BRONKITIT
22.* DIABETI
23.* RËNIA E FLOKËVE APO PËR MOSTHINJURIT PARA KOHE
24.* ZBOKTHI
25.* GURË NË VESHK, NË TEMTH DHE NË KANALIN E URINËS
26.* KANCERI
27.* BELBËZIMI
28.* TUMORET
29* HEMOROIDE
30.* MENINGJITI (cipa e trurit)
31.* ZBARDHJA E LEKURËS (VENDE VENDE NË FORM PULLASH)
32.* KUNDËR PARALIZËZ FACIALE DHE TETANOZIT
33.* ULCERI PEPTIK (ulçeri i stomakut)
34.*PËR SHËRIMIN E ZEMERES DHE QARKULLIMIT TË GJAKUT
35.* TË VJELLUARAT
36.* KRIMBAT E STOMAKUT
37.* VËSHTËRSI NË MENSTRUACIONE
37.* VËSHTËRSI NË MENSTRUACIONE
39.*Leucorrhoea, Shkarkimet e të bardhave, Menstruacionet 2 deri në 4 herë në muaj, dhimbje barku, dhimbje anusi)
40.* EPILEPSIA
41. PËR FORCIMIN E IMUNITETIT TË NJËRIUT
42.*PËR TRETJEN E ACIDEVE
43.*PËR SHËRIMIN E PARALIZEZ SË FYTYRES
44.*PËR SHËRIMIN E JASHTËQITJES
45.*PËR SHËRIMIN E SMUNDJEVE TË LËKURES (shenjave në lëkurë)
46.* PËR SHËRIMIN E ZORRËVE
47.* PËR TRASHJE TË TEPËRT
48.* PËR KRIMBAT E STOMAKUT
49.* PËR SHËRIMIN E SËMUNDJEVE TË ZORRVE DHE LUKTHIT
50.* PËR TË VJELLUARAT E TEPËRTA
51.* PËR SHËRIMIN E REUMATIZMAVE(reumes)
52.* PËR SHËRIMIN E DHEMBJEVE TË VESHIT DHE SHURDHIMIT TË RASTIT
53.* PËR SHËRIMIN E FRYMARRJES ME VËSHTËRSI (Gajsura – Mekja – Gulçimit)
54.* PËR SHËRIMIN E SHETËS ( Mëlçia)
55.* PËR SHËRIMIN E PLAGVE TË RËNDA E TË LEHTA

KUJDES
Femijet nën moshën 12 vjec të perdorin gjysmen e dozës së të rriturve.

Nuk këshillohet për femijet nën 5 vjeç.
Nuk këshillohet të përdoret nga gratë shtatzëna,Gjatë shtatëzanisë vaji përdoret vetem për përdorim të jashtëm.

(Visited 409 times, 1 visits today)
Top