Quarta-feira’, 21/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

JA CFARE “MREKULLISH” BEN PASTA E DHEMBEVE!

JA CFARE “MREKULLISH” BEN PASTA E DHEMBEVE!

JA CFARE “MREKULLISH” BEN PASTA E DHEMBEVE!

Pasta e dhëmbëve nuk është e nevojshme vetëm për t’u kujdesur për higjienën e gojës, por edhe për shumë funksione të tjera. Ekspertët bëjnë me dije se, pasta e dhëmbëve gjen përdorim në shumë fusha .

  1. Largon aromat e pakëndshme në duar.
  2. Largon njollat: Pasta për dhëmbë mund të largojë njollat e vështira nga veshjet dhe qilimat. Për rroba, aplikoni pastën drejt në njolla dhe fërkoni fort, derisa të hiqet njolla, pastaj lajini si zakonisht.
  3. Largon puçrrat: Vendosni pak pastë në to, para se të shkoni të flini. Lëreni të veprojë gjithë natën dhe në mëngjes shpëlajeni.
  4. Largon njollat e errëta nga hekuri: Te hekuri me ngjyra pas një kohë shfaqen njollat e errëta. Ato do t’i largoni lehtë me pastën për dhëmbë.
  5. U kthen shkëlqimin stolive tuaja prej argjendi apo dekorimeve të tjera nga argjendi.
  6. Largon gërvishtjet në CD: Aplikoni një shtresë të hollë të pastës në CD dhe fshijeni lehtë. Pastaj pastroni me peshqir të pastër.

(Visited 935 times, 1 visits today)
Top