Quinta-feira, 21/9/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Ja çfarë Google Maps nuk ju lejon të shihni (Foto)

Ja çfarë Google Maps nuk ju lejon të shihni (Foto)

Në çdo kohë në Google Maps mund të shohim çdo vend të Tokës. Por, 10 lokacione janë të “paarritshme”.

Arsyet për këtë mund të jenë të sigurisë. Kështu, disa lokacione janë mbuluara, disa të turbullta, e disa të ndritshme që të mos identifikohen.

Dhjetë lokacionet e “ndaluara” në Google Maps, janë:

1. Pallati mbretëro i Holandës

2 Aeroporti Ndërkombëtar Buffalo Niagara

3. Parku nacional i Kilit, Tantauco

4. Penda Keowee në Karolinën e Jugut

5. Vendi i panjohur në tundrën siberiane

6. Aeroporti japonez, Minami Torishima

7. Ndërtesa Michael Aaf në shtetin federal Utah (testimi i armëve kimike dhe biologjike)

8. Ngrohtorja dhe elektrana në Universitetin Cornell në Itakë

9. Qyteti i Babilonisë në Irak

10. Bazat ushtarake dhe tanket e naftës në Vlissingen të Holandës

/Telegrafi/