Segunda-feira, 1/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ilaci që shëroi gjurin e dëmtuar!

Ilaci që shëroi gjurin e dëmtuar!

Një nga zonat që vuajnë më shumë për shkak të faktorëve të ndryshëm janë eshtrat dhe nyjet.
Mbi 20% e popullsisë së botës vuan nga ky problem.Për fat të mirë, ne kemi një ilaç te mrekullueshem që rigjenon eshtrat dhe nyjet vetem ne 1 javë.

Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë të gjitha detajet.
Ky ilaç është përgatitur nga qumështi i bajames sepse është i pasur me kalcium dhe mund të riparojë kockat dhe nyjet e prekura.Nga ana tjetër, duke qenë kalcium me origjinë bimore, është shumë më e shëndetshme se çdo tjetër.Gjatë viteve, mbipesha, lëndimet, gjenetika dhe shumë gjëra të tjera janë përgjegjëse për këto dhimbje.
Gjithcka qe do tju duhen per pergatitjen e ketij ilaci jane vetem 3 perberes:

Qumësht bajameje (200 ml).
Qumesht papaja (140 gramë).
Banane(1).
Akull
Mjaltë

Përgatitja dhe përdorimi:
Mund të themi se përgatitja e këtij ilaçi është jashtëzakonisht e lehtë.
Për ta bërë këtë, ne duhet të zhveshim papajen dhe bananen dhe t’i presim ato në copa të vogla.
Pastaj i vendosëm në një blender së bashku me qumështin e bajames.Ne mund ta shërbejmë dhe duke shtuar akull dhe mjaltë sipas deshires.
Pijeni kete pije 3 here ne jave si shoqeruese mengjesi.Me këtë, per vetëm 7 ditë do të ndjeni përmirësime në shëndetin tuaj të eshtrave.

Qumështi i bajameve është i pasur me kalcium të perimeve, omega 3 dhe acide yndyrore. Këto acide shërbejnë si anti-inflamatorë natyrorë, ndërsa kalciumi forcon kockat dhe nyjet.
Në rastin e papajas, ajo detoksifikon trupin nga toksina të dëmshme. Ajo gjithashtu ka veti anti-inflamatore dhe vitamina A dhe C që riparojnë indet e dëmtuara. Nga ana tjetër, bananja parandalon dhimbjet dhe është e pasur me vitaminë B6.
Filloni të përgatitni këtë pije të mrekullueshme dhe do te shpetoni nga të gjitha problemet e kockave.Perdoreni per 7 dite rresht dhe do te shihni permiresime.

Burimi: /naturalhealingmagazine.net/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

(Visited 252 times, 1 visits today)
Top