Terça-feira, 6/12/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Ilaçi natyral që qetëson dhimbjen e dhëmbëve brenda pak minutash

Ilaçi natyral që qetëson dhimbjen e dhëmbëve brenda pak minutash

Një nga dhimbjet më të mëdha është dhimbja e dhëmbit, sidomos në rastet kur ju kap natën dhe nuk keni mundësi të merrni ndonjë medikament në farmaci apo të shkoni tek dentisti.

Një mënyrë efektive për të ndaluar dhimbjet e dhëmbit është përzierja e vajit të kokosit me hudhër të grirë. Vendoseni përzierjen mbi dhëmbin që ju shfaq shqetësime dhe dhimbja do të reduktohet brenda pak minutash.

Hudhra përmban eugenol, element i cili redukton dhimbjet dhe vaji i kokosit ka veti anti­bakteriale, kështu që do t’ju dezinfektojë zgavrën e gojës.