Quarta-feira’, 29/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Ilaç popullore për kollë, bronkit dhe pezmatim të fytit

Ilaç popullore për kollë, bronkit dhe pezmatim të fytit

Kjo pije mund ta shëroje edhe kollën më të komplikuar që nuk arrin të shëroje as mjekësi moderne.

Për përgatitjen e pijes së pari duhet të vëloni 250 ml. qumësht. Pastaj shtoni një lugë gjelle gjalpë dhe një lugë gjelle mjaltë. Përzieni mirë dhe shtoni të verdhën e vezës dhe 1/4 lugë çaji sode buke (NaCO3).

Ky është një ilaç shumë efektiv popull që shëron bronkit dhe pezmatim të fytit tek fëmijët dhe të rriturit.

Ilaç  i fituar perdorët para gjumit të paktën 5 ditë.