Domingo, 5/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ilaç natyral me kokrren e zeze per insomnian (pagjumesine)

Ilaç natyral me kokrren e zeze per insomnian (pagjumesine)

Për shërimin e pagjumësisë [insomnisë]: “Gotës me qumësht të ëmbëlsuar me mjaltë i shtohet një lugë e kokrrës së zezë dhe pihet.”

Ebu Hurejra r.a tregon se Muhamedi alejhi selam ka thënë:
“Shërbehuni me kokërr të zezë sepse në të ka shërim për çdo sëmundje përveç vdekjes.”
[Transmeton Buhariu dhe Muslimi]

(Visited 148 times, 1 visits today)
Top