Quinta-feira, 17/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ilaç natyral kundër kollës së vazhdueshme

Ilaç natyral kundër kollës së vazhdueshme

Ky ilaç natyral është një nga mjetet më efektive kur është fjala për bronkit, pezmatim i fytit dhe kollë të fortë në të rriturit po ashtu edhe tek fëmijët.

Për të trajtuar një kollë të vazhdueshme, keni nevojë për produktet e mëposhtme:

* Një lugë gjelle vaj ulliri
* Një lugë gjelle mjaltë
* Të verdhën e vezës
* 1/4 lugë çaji sode buke
* 250 mililitra qumësht

Përgatitja e këtij ilaçi natyror fillon: qumështi të ngrofët në nxehtësi të ulët. Pasi të jetë ngrofët qumështi, e vendosni mënjanë për tu ftohur. Në qumësht, shtoni vajin e ullirit, mjaltin, të verdhën e vezes dhe sodën e bukës. Përzieni mirë.

Konsumohet në mbrëmje para gjumit, duhet konsumuar minimal pesë ditë.

/Përkthim:shendeti.info/

(Visited 301 times, 1 visits today)
Top