Domingo, 28/2/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

I VETEM…

I VETEM…

I VETEM…

Eshte pyetur Hasan El Basri Allahu e paste meshiruar:

“Pse nuk ja var veshin fjaleve te njerezve?”

U pergjigje atyre:

“Une kur kam lindur … kam lindur i VETEM,

Kur do te vdes … do te vdes i VETEM,

Kur do te vendosem ne varr … do te jem i VETEM,

Kur do te jap llogarine para Zotit tim … do te jem i VETEM,

Nese me fusin ne zjarr … do te jem i VETEM,

Nese me fusin ne Xhennet … do te jem i VETEM,

Prandaj,cka kam une me njerezit ?!

Sa pergjigje e mire o vella…Pse kaq shume na mundojne fjalet e njerezve,pse flasim apo bejme pune per te tjeret…mendo per veten tende,se ajo fjale apo veper e jotja,a e kenaq Zotin tende,se para Tij e ke llogarine ne Diten e Gjykimit.
Ne vetmine tone,na shoqerofshin veprat tona te mira.Allahu na i falte mangesite dhe mekatet tona.

(Visited 80 times, 1 visits today)
Top