Quarta-feira’, 26/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Hurma parandalon disa sëmundje

Hurma parandalon disa sëmundje

Ky fryt na mbron nga një sërë sëmundjesh, teksa është shumë i mirë edhe për sytë.

Hurma përmban një agjent i cili quhet fisetina, vrasëse për qelizat kanceroze te gjirit duke i zhdukur ato dhe duke i dhënë më tepër imunitet qelizave të shëndosha.medine-mebrum-675x450

Gjithashtu është provuar se hurmat luftojnë plakjen e lëkurës, mbrojnë sytë dhe lëkurën, mbrojnë enët e holla të gjakut nga dëmtimet, çarjet dhe hemorragjia, si dhe mbron gjoksin nga qelizat kancerogjene përmes eliminimit te tyre dhe rritjes se aktivitetit mbrojtës te qelizave imunitare.

(Visited 63 times, 1 visits today)
Top