Quinta-feira, 8/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Hoxhë Ahmed Kalaja thirrje për bashkengjitje në aksionin për pastrimin e Shqipërisë

Hoxhë Ahmed Kalaja thirrje për bashkengjitje në aksionin për pastrimin e Shqipërisë

ahmed

Njoftim!

Jeni te mireseardhur te gjithe qytetare te Tiranes.

Diten e premte ne oren 09:00 do t’i bashkengjitemi aksionit per pastrimin e Shqiperise.

Ky aksion me kujton hadithin ” Pastertia gjysma Besimit” .

Nje vend i paster eshte i shendetshem per ne dhe femijet tane.

Pjesmarresit do te jene me te ndjeshem ndaj kujdo qe do ta bej pis me pas, ndergjegjia qytetare rritet jo me fjale por me vepra.

Ky aksion me shume se pastrimi do na edukoje qe mos t’i hedhim mbeturinat ne rruge, nga dritarja makines, nga ballkoni, nese mendon se ne erresire nuk ju pa kush do ju mjaftonte qe ju sheh Zoti dhe vete vetja juaj… .

Do t’i bashkohemi sepse ashtu sic menduam se armet kimike do ta benin vendin tone te papaster, ashtu dhe detyra per ta pastruar eshte obligim si protesta…Do te jem .

Zotin e lus qe ketij vendi t’i shtoje pastertine, se bashku duke e bere me te paster do na shtoje Besimin dhe dashurine per njeri-tjetrin, ndaj dhe do te jem per nje Shqiperi me te paster…

Ne kemi nje arsye plus besimi qe na e obligon pastertine./kohaislame/