Segunda-feira, 13/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

HITHRA NJE PASTRUES I MREKULLUESHEM I ORGANIZMIT TONE

HITHRA NJE PASTRUES I MREKULLUESHEM I ORGANIZMIT TONE

HITHRA
NJE PASTRUES I MREKULLUESHEM I ORGANIZMIT TONE.
Pranvera erdhi dhe organizmi jone ka nevoje urgjente te pastrohet.
Hithra nje bime qe gjendet kudo ne Shqiperi dhe Kosove, na ndihmon me se miri ta bejme kete pastrim.
Ne pranvere pastron gjakun dhe ndihmon te semuret me anemi.
Nje gote caj hithre ne mengjes.,cdo dite
eshte ilac per pastrimin e veshkave
Reumatizmen dhe. ..
Artritin
Per problemet e melcise
Si dhe per prodhimin e lengut te temthit (idhses)
Ne rastet e diarese
Hithra permban vitamina A ,C dhe K
Ndihmon dhe ne humbjen e peshes
Ndihmon nenat ne prodhimin e qumeshtit
Nenat tone dikur e kane pergatitur hithren si mbushje per byrek ,sallate dhe supe.
NE KOZMETIKE
Larja e kokes me ujin e hithres, qe perfitohet nga zierja e hithres.
Ndihmon ne
Forcimin e flokeve
Rritjen e flokeve dhe
Kundra zbokthit
Nuk eshte e mire per personat qe kane akumulim te ujit si pasoje e aktivitetit te kufizuar te zemres dhe veshkave. .pasi eshte nje caj qe nxit largimin e ujrave

(Visited 128 times, 1 visits today)
Top