Sexta-feira, 28/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Hiqini cipen nga sytë tuaj sa më shpejt dhe natyrisht me këtë ilaç të krijuar në kushte shtëpie!

Hiqini cipen nga sytë tuaj sa më shpejt dhe natyrisht me këtë ilaç të krijuar në kushte shtëpie!

Pamja e njeriut eshte dicka shume e rendesishme e cila kerkon shume kujdes.

Ajo që ju do të lexoni më poshtë do t’ju ndihmojë të luftoni gjithë mishrat që ju mund të keni në sytë tuaj, si dhe çdo problem të jashtëm që mund të lindi.

Ja se si mund ta bëni këtë recetë të lehtë me përbërës shtëpiake:

Përbërësit:
-1 copë aloe vera.
-1/2 filxhan me ujë kamomili.

Metoda e përgatitjes:
Para së gjithash ju duhet të lani aloen dhe të prisni ne copa të vogla duke marre lëngun i cili do të përdoret në trajtim.

Vini ujin te vloje dhe pas kesaj hidhni lulet e kamomilit ne ujin e zier dhe hiqeni nga nxehtesia
Lani fillimisht duart shume mire per te shmangur ndonjë infeksion ne sy. Merrni copë aloe dhe shtrydheni derisa të merrni një pikë të lëngshme të qartë, duke e vendosur ne syrin e prekur nga cipa e dhjamosur. Lereni të veprojë për disa minuta dhe pastaj shpelaje me ujë me kamomil. Përsëriteni këtë në mëngjes dhe ne darke për dy muaj rresht dhe do të shihni rezultatet.

Burimi:/homeremediesgarden.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

(Visited 97 times, 1 visits today)
Top