Domingo, 22/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Heqja e ujit nga gjunjet ne menyre natyrale

Heqja e ujit nga gjunjet ne menyre natyrale

Ju paraqesim recetën e vërtetuar përmes së cilës përgjithmonë do të hiqni qafe ujin që ju grumbullohet në gjunjë

Përbërësit:
1 grusht me fasule,
1 qese të frizit nga 2-3 litra,
1 leckë prej pambukut,
1 leckë liri,
1 leckë të leshtë.
Përgatitja:
Për çdo mbrëmje (para gjumit) me një grusht fasule, e vloni, nga momenti kur të ketë vluar e lini të zihet edhe për 15 minuta. Më pas e lini të ftohet pak. Fasulja le të jetë e ngrohtë, aq sa e duroni gjuri, por jo e ftohtë apo tepër e nxehtë. Fasulen e shtrini në leckën prej pambukut, në madhësinë e gjurit. Sipër vendosni qesen e frizit e leckën e lirit dhe atë të leshtë. Në mëngjes qesen e hidhni. Ta përdorni gjithmonë për çdo mbrëmje, për 40 net rresht!

(Visited 786 times, 1 visits today)