Segunda-feira, 29/5/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Haziri: Unë kryetar, vajzat me shami në shkollë

Haziri: Unë kryetar, vajzat me shami në shkollë

haziri

Lutfi Haziri ka dhënë zotimin se vajzat me shami të shkollave fillore e të mesme, do të shkojnë në shkollë.

 

Duke folur për punën që do të bëjë nëse zgjidhet kryetar, Haziri ka dhënë zotimin se vajzat me shami të shkollave fillore e të mesme, do të shkojnë në shkollë.

“Ai udhëzim administrativ është veç një copë letër, që unë nuk kam nevojë të zbatoj. Kushtetuta thotë se të gjithë fëmijët duhet të shkojnë në shkollë fillore, dhe nëse nuk shkojnë janë prindërit përgjegjës. Nese nje femije ndalohet nga shkolla ateher dikush duhet te shkon ne burg ose prindi ose krytari i komunes. Nese dikush i del perpara per ta penguar unë do të shkoj të ulem në bankë bashkë me ato vajza, nëse është e nevojshme”, ka thënë Haziri.

Ai shpreson që balotazhi i 1 dhjetorit do të jetë i qetë.