Sábado, 22/1/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Hasan el Basriu rahimehullah qante kur e lexonte Suren Jusuf

Hasan el Basriu rahimehullah qante kur e lexonte Suren Jusuf

 

Hasan el Basriu rahimehullah qante kur e lexonte Suren Jusuf dhe thoshte;
” Nuk ka Zot tjeter qe meriton te adhurohet me te drejte perveç Allahut. Sa shume mekate kane bere vellezerit e Jusufit; u ngriten kunder babait te vet, e bene te çaj babain e tyre(jakubin alejhi selam), pikelluan baban e tyre, e moren vellain e tyre(Jusufin alejhi selam) si rob, e hodhen ne bunar vllain e tyre, mandej e genjyen babain e tyre ne lidhje me zhdukjen e Jusufit alejhi selam dhe per shume gjera te tjera.
Pastaj, ne fund kerkuan nga babai i tyre qe t’i lutej per falje mekatesh tek Më Fisniku, Gjithmëshirshmi, Njerin dhe te Vetmin, Allahun xhele ue ala.

(Visited 80 times, 1 visits today)
Top