Segunda-feira, 23/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Hani këtë ushqim për mëngjes dhe harrojeni dhjamin rreth barkut

Hani këtë ushqim për mëngjes dhe harrojeni dhjamin rreth barkut

Nëse po përpiqeni dëshpërimisht të shkrini yndyrën rreth barkut, ky mëngjes vjen paketë e plotë; bark i sheshtë, flokë dhe lëkurë me shkëlqim.

Ky vakt gjithashtu do të rregullojë metabolizmin dhe do të forcojë sistemin tuaj imunitar.

Gjithashtu do të eleminojë të gjithë mbetjet toksike dhe do të pastrojë sistemin e tretjes.

Mund të humbni dhe 2.3 kg në muaj, sidomos dhjamin rreth belit tuaj.

Gjithashtu do të mbeteni të mahnitur dhe nga shkëlqimi i lëkurës dhe i flokëve.

E dëshironi një bark të sheshtë?

Ja çfarë mëngjesi duhet të hani:

Përbërësit:

5-7 kumbulla të thata
1 gotë kefir
1 lugë gjelle fara lini
1 lugë gjelle tërshërë
1 lugë gjelle pudër kakaoje

Përgatitja

Përgatiteni që në darkë që ta keni gati për në mëngjes.

Futini kumbullat e thata në 100 ml ujë dhe lërini të ziejnë për 10-15 minuta.

Hidhni kakon, farat e linit dhe tërshërën në një tas tjetër.

Shtoni një kupë kefir dhe përziejini mirë. Copëtojini kumbullat dhe shtojini në përzierje.

Përziejini mirë dhe ruajini në frigorifer deri në mëngjes.

Do të vëreni rezultate të mahnitshme në pak kohë./femra

(Visited 997 times, 3 visits today)