Domingo, 22/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Hani banane per disponim te mire

Hani banane per disponim te mire

Sipas hulumtimit të paradokohshëm, të bëra tek njerëzit që vuajnë nga depresioni, shumica prej tyre janë ndier shumë më mirë pasi e kanë ngrënë një banane.
Banania përmban triptofan, lloj i albuminave, të cilin trupi e shndërron në serotoninë, që është e njohur për relaksimin që na e ofron, e përmirëson disponimin dhe, në përgjithësi, na bën të ndihemi të lumtur.
Harroni tabletat, hani një banane. Vitamina B6, që gjendet në banane, e rregullon nivelin e glukozës në gjak, e cila ndikon në disponimin tonë.
Bananet mund t’i përdorim gjatë gjithë vitit, nuk janë të shtrenjta, janë të shijshme, përdoren thjesht, e ç’është më e mira, lehtë treten, janë të shëndosha dhe të shkëlqyera për ngritjen e energjisë.

(Visited 160 times, 1 visits today)