Domingo, 29/1/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Gurë në veshka, në tëmth dhe në kanalin e urinës

Gurë në veshka, në tëmth dhe në kanalin e urinës

Gurë në veshka, në tëmth dhe në kanalin e urinës

1/4 kg fara Habe Seude
1/4 kg mjalt Habe Seude
Bluhen mirë farat e zeza dhe përzihen me mjaltin e kokrrës së zezë [Habe Seude] dhe dy lugë nga kjo përzierje i hedhim në një gotë të mbushur përgjysëm më ujë të ngrohtë shoqëruar me një lugë të vogël vaj të kokrrës së zezë. Pihet esell për çdo ditë për një muaj rrjesht.