Sábado, 13/8/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

GOJIBERRY ( Wolfeberries )

GOJIBERRY ( Wolfeberries )

goji

GOJIBERRY ( Wolfeberries )

Manaferrat Goji kanë një ëmbëlsi shumë të butë dhe shije medicinale natyrale (të cilat janë ne të!)
Ata kombinohen shumë mirë me shije të tjera të ëmbla, por mund të përdoret edhe në sallata dhe janë të lezetshme.
Këto manaferrat te kuqe, të buta, të ndritshme te certifikuara organike janë me të vërtetë një nga ushqimet më të fuqishëm per nje jetëgjatësi.
Gojiberry janë përdorur në mjekësin kineze, për efektet e tyre të fuqishme shëndetësore.
Ata janë jashtëzakonisht të pasura me Vitaminen C dhe Beta Carotene, si dhe një mori antioksidantësh të tjere si: gjurmë minerale, dhe ushqyesve të tilla si vitaminat B1, B2, B6, selen, germanium, Vitamina E, dhe acid linoleik.
Ata janë gjithashtu një burim i plotë i proteinave me 18 aminoacidet të ndryshme.
Konsumojini manaferrat goji rregullisht dhe do mund t`ju ndihmojë për të balancuar hormonet ne rritje tek njeriut.
Si stimulues sherbene për të përmirësuar funksionin seksual si dhe per qëndrueshmëri.
Manaferrat Goji kanë një efekt shumë energjike në përgjithësi, dhe konsumohet nga shumë njerëz per të rritur, lumturin, gëzimin dhe mirëqenien ,madje edhe lartësimin shpirtëror
Manaferrat Goji janë një ushqim i mrekullueshëm për rregullimin e balancimit te gjumit, dhe per te patur oreks të shëndetshëm.
Për qindra vjet mrekullitë e manaferrave goji kane qene te panjohura në botën perëndimore, por që ka ndryshuar patjetër me kalimin e kohës, dhe tani njerëzit e gjithë bota po përfitojnë nga këto manaferra te shijshme dhe me veti të fuqishme shendetesore.

(Visited 365 times, 1 visits today)