Segunda-feira, 16/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Gjethet e ullinjve

Gjethet e ullinjve

Gjethet e ullinjve
Kanë veti diuretike (nxjerrjen e ujit të tepërt nga organizmi) dhe ulin sasinë e sheqerit në gjak. Në këto raste përdoret çaji, i cili përgatitet si vijon:

“Merren 40-50 gjethe dhe vihen e zihen në gjysmë litre ujë deri sa të mbeten 3/4 e sasisë së ujit. Çaji filtrohet, i shtohet sheqer pastaj pihet 1-2 filxhanë në ditë.”

(Visited 122 times, 1 visits today)