Segunda-feira, 26/9/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Gjethet e sherbelës

Gjethet e sherbelës

Sherbela

Gjethet e sherbelës në sajë të përmbatjesë së tyre vitaminë A, B dhe C, tanineve,substanca të hidhura,esencës tujon kanë veti të pakësojnë djersitjen, të shtojnë qumështin te gratë me fëmijë.

Sherbela rekomandohet edhe si mjet që rregullon dhe lehteson menstruacionet, çrregullime të aparatit të tretjes si edhe në sëmundjet të fshikëzës së tëmthit dhe të mëlçisë.

Dhuron shije të këndshme për shumë gjella, por është edhe pjesë e shumë kremrave për rrezitje, si dhe në shamponet kundër zbokthit

(Visited 153 times, 1 visits today)