Sexta-feira, 22/1/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Gjethe dafine dhe ujë, gjithçka që ju duhet për të shëruar këmbët e ënjtura

Gjethe dafine dhe ujë, gjithçka që ju duhet për të shëruar këmbët e ënjtura

Jeni të lodhur dhe nuk i ndjeni këmbët për shkak të saj? Kjo ju shkakton parehati dhe dhimbje të trupit në tërësi. Në fakt, dhimbja e këmbëve mund të zhduket shumë lehtë dhe vetëm me një recetë të thjeshtë. Për këtë ju duhen vetëm disa gjethe dafine.

Përbërësit:
Gjethe dafine
1 enë me ujë

Përgatitja:
Mbushni një enë me ujë dhe hidhni në të gjethet e dafinës. Vendosini në zjarr të vlojnë për 20 minuta. Më pas largojeni nga zjarri, lëreni të ftohet pak dhe zhysni këmbët në të. Mbajini për 20 minuta. Më pas vishni një palë çorape në mënyrë që të mbani të njëjtën temperaturë edhe për pak kohë.
Bëni të njëjtën gjë çdo ditë dhe nuk do të ndjeni probleme me këmbët tuaja. Mjekët rekomandojnë ta ndiqni këtë procedurë të paktën për një javë çdo 6 muaj.
Në rast se keni ënjtje serioze të këmbëve, ju thjesht mund të përgatisni një dush me gjethe dafine në mëngjes dhe në mbrëmje.
Për të hequr qafe djersitjen e këmbëve, bëni një dush para se të flini dhe hidhni 20-40 gjethe dafine.Nga Shije.al

(Visited 166 times, 1 visits today)
Top