Terça-feira, 7/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

GJËRAT E VOGLA GËZOJNË SHUMË!!

GJËRAT E VOGLA GËZOJNË SHUMË!!

11401239_1597858047150794_2433876207144186075_n

 

Gjëra shumë të vogla, mirëpo shumë të bukura..

 

Si thirrja e shokut, jo për diçka, po vetëm se të lajmëron se është përmalluar për ty!

 

Premtimet e fëmijërisë mes shokëve, se ata nuk do t’i harrojnë asnjëherë!

 

Si të qeshurit me vëllezërit e tu për gjëra që nuk kanë kuptim!!

 

Apo si lutjet e nënës për ty çdo herë kur të takon!

 

Apo si buzëqeshja që e jep një fytyrë që ishe ti sebep për të!

Jepni dorëlëshuar dhe bëhuni bujar..

 

Gjërat e vogla nuk kushtojnë shumë, por gëzojnë shumë!!

 

Nga arabishtja: Irfan JAHIU

(Visited 38 times, 1 visits today)
Top