Segunda-feira, 24/1/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Frutat arrore apo te thata

Frutat arrore apo te thata
fruta arrore

Përdorimi i frutave të thata është një mënyrë e mirë për një dietë të shëndetshme dhe efikase. Kaloritë që përmbajnë frutat si bajamet, arrat, rrushi e fiqtë e thatë, lajthitë dhe gështenjat shërbejnë për një dietë të ekuilibruar.

Mënyra më e mirë për konsumimin e frutave të thata është përdorimi i tyre me qumësht në mëngjes. Pra, qumësht, copëza fruta të thata, drithëra, ndonjë copëz çokollatë. Ky në të vërtetë ishte mëngjesi i fshatarëve zviceranë, i përdorur duke parë vlerën e lartë ushqyese në të gjitha sanatoriumet e alpeve.

Një mëngjes i tillë i pasur, është ideal sidomos për fëmijët që duhet të përballen me një ditë të ngarkuar studimesh .

(Visited 312 times, 1 visits today)
Top