Segunda-feira, 20/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Formula e vajrave për zbukurimin e lëkurës

Formula e vajrave për zbukurimin e lëkurës

oils for decorationNjëra nder mënyrat më të shkëqyeshme për ta përmirësuar lëkurën dhe pamjen e saj është përdorimi i vajrave esentiale në tërë trupin dhe fëtyren me kombinim të vajrave esentiale. Këto vajra duhet të blihen sa më natyrale të përgaditura me shtypje të ftoftë që mund të gjinden në shitoret që shesin gjëra për shëndetin.

Në vazhdim përmbajtja e saj:

4 lug te mëdha vaj susami bio
3 lug te mëdha vaj aloe vera 100% bio
3 lug te mëdha vaj ulliri virgjin
4 lug te mëdha vaj avokadoje
2 lug te medha vaj bademi
1 deri 2 lugë e madhe vaj kaq e detit (sandorn)
Në fund mund të shtoni 2 deri 3 pika të parfumit tuaj të preferuar ose ndonje aromë tjeter natyrale.

Të gjithë këtë përmbajtjë e vedosni në një shishe e mbyllni mirë dhe e tundni mir 10 minuta, pastaj e mbani në frigorifer.

Formula e bukurisë përmban vajrat më zbukuruese që mund të ekzistojnë për njeriun dhe do të bën qudira për lëkurën tuaj.

Mos vendosni edhe shume prej ketij vaji ne lekure, aplikone me shume ne fetyre, qafe, krahe dhe duar.
Do ta bene lekuren tuaj me te hidratuar, te butë dhe te bukur si medafsh.