Sexta-feira, 14/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Flokë të GJATA dhe të SHËNDETSHME brenda NJË MUAJI vetëm me këtë BIMË

Flokë të GJATA dhe të SHËNDETSHME brenda NJË MUAJI vetëm me këtë BIMË

Flokët e gjata dhe shëndetshme janë ëndërr për çdo femër. Jo vetëm që ato e zbukurojnë një grua dhe e bëjnë më joshëse, por gjithashtu e përmirësojnë edhe shëndetin e përgjithshëm të trupit.

Rënia e flokëve dhe flokët e pashëndetshëm janë dy nga problemet më të zakonshme që njerëzit i hasin, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, këto probleme shumë lehtë mund të zhduken vetëm me ndihmën e gjetheve të pemës Murraya koeniggii.

Këto gjete përmbajnë një kombinim të vlerave ushqyese thelbësore që kërkohen për rritjen e flokëve, pasi që janë të pasura me antioksidantë dhe amino acide të cilat e zvogëlojnë rënien e flokëve dhe stimulojnë rritjen e tyre.

Përbërësit:

– Një grusht gjethe
– Një gotë ujë (të nxehtë)

Në një tas e hidhni ujin dhe i hidhni në të dy apo tri gjethe të pemës ës lartcekur. I përzieni ato derisa gjethet të bëhen të buta, dhe pastaj uji do të merr ngjyrën e gjelbër.

Pritni derisa të ftohet produkti, dhe posa të ftohet e aplikoni në skalpin tuaj.

Me produktin i masazhoni flokët për 10-15 minuta dhe këtë procedurë e përsëritni të paktën dy herë në javë. /Telegrafi/

(Visited 124 times, 1 visits today)
Top