Segunda-feira, 29/5/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Flamuri shqiptar në majën më të lartë të Zvicrës

Flamuri shqiptar në majën më të lartë të Zvicrës

Flamuri shqiptar ngrihet edhe në majën më të lartë të Zvicrës. Këtë gjë e kanë bërë dy alpinistët e shoqatës “Dajti Alpino Turistik Tiranë”, Ibrahim dhe Florian Hackaj.

babe e bir shqiptar

maja zvicermaja me larte ne zvicer

Brenda 2 ditëve e gjysmë, alpinistët babë e bir, arritën në majën e malit Dom pas 6 orë e gjysmë ngjitje në terrene të vështira.

Shikoni më sipër fotografitë. /albeu/