Quarta-feira’, 30/9/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Farat e kungullit

Farat e kungullit

11223812_978042772205728_6988061104341111315_nFarat e kungullit!

 

Farat e kungullit jane petashuqe dhe me ngjyre te erret jeshile. Keto fara jane shume te ushqyeshme dhe mund te preferohen gjate gjithe vitit.

Farat e kungullit jane nje burim shume i mire i mineralit zink. Per te marre sa me shume zink nga farat e kungullit preferojini te paqeruara.

Farat e kungullit ofrojne vitaminen E ne shume versione.

E mira eshte ti piqni vete pasi nuk duhet te kalojne ne process piekjeje me shume se 20 minuta ne menyre qe acidet lyrore qe permbajne te mos deformohen ne strukturen e tyre kimike!

 

Benefitet

Force antioksiduese.

Permbajtje te larte mineralesh qe ndihmojne imunitetin dhe sistemin kockor.

Veti anti-mikrobiale.

(Visited 97 times, 1 visits today)
Top