Sábado, 29/1/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Fara luledielli

Fara luledielli

Fara luledielli për të ngadalësuar plakjen: Farat e lulediellit janë burim i mirë i vitaminës E, një antioksidant i rëndësishëm për shëndetin, sipas bazës së të dhënave “USDA”, për lëndët ushqyese në përbërësit e ushqimit: 28 gr fara luledielli të pjekura, sigurojnë 76% të dozës së rekomanduar ditore të vitaminës E. Besohet se tokoferolet, elementet kryesore të vitaminës E, luajnë rol të rëndësishëm në parandalimin e sëmundjeve të lidhura me plakjen dhe atyre të tilla si kanceri dhe sëmundjet të zemrës.

(Visited 281 times, 1 visits today)
Top